Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Paul Bolton | Independent / Other | Alcombe | 2023 |
Francesca Smith | Liberal Democrats | Blackbrook & Holway | 2023 |
Hazel Prior-Sankey | Liberal Democrats | Blackbrook & Holway | 2023 |
John Hunt | Independent / Other | Comeytrowe & Bishop's Hull | 2023 |
Simon Nicholls | Liberal Democrats | Comeytrowe & Bishop's Hull | 2023 |
Habib Farbahi | Liberal Democrats | Comeytrowe & Bishop's Hull | 2023 |
John Hassall | Liberal Democrats | Cotford St Luke & Oake | 2023 |
David Durdan | Independent / Other | Creech St Michael | 2023 |
Kelly Durdan | Independent / Other | Creech St Michael | 2023 |
Nicholas Thwaites | Conservative and Unionist | Dulverton & District | 2023 |
Steven Pugsley | Conservative and Unionist | Exmoor | 2023 |
Federica Smith-Roberts | Liberal Democrats | Halcon & Lane | 2023 |
Christopher Booth | Liberal Democrats | Halcon & Lane | 2023 |
Ross Henley | Liberal Democrats | Hatch & Blackdown | 2023 |
Martin Peters | Liberal Democrats | Manor & Tangier | 2023 |
Gwilym Wren | Independent / Other | Milverton & District | 2023 |
Andrew Hadley | Conservative and Unionist | Minehead Central | 2023 |
Craig Palmer | Independent / Other | Minehead Central | 2023 |
Terry Venner | Independent / Other | Minehead North | 2023 |
Roger Habgood | Conservative and Unionist | Monument | 2023 |
Philip Stone | Liberal Democrats | North Curry & Ruishton | 2023 |
Sue Buller | Independent / Other | North Curry & Ruishton | 2023 |
Caroline Ellis | Liberal Democrats | North Town | 2023 |
Andrew Sully | Liberal Democrats | Norton Fitzwarren & Staplegrove | 2023 |
Dixie Darch | Liberal Democrats | Norton Fitzwarren & Staplegrove | 2023 |
Ed Firmin | Liberal Democrats | Norton Fitzwarren & Staplegrove | 2023 |
Marcus Kravis | Liberal Democrats | Old Cleeve & District | 2023 |
Peter Pilkington | Liberal Democrats | Old Cleeve & District | 2023 |
Benet Allen | Liberal Democrats | Periton & Woodcombe | 2023 |
Andy Milne | Conservative and Unionist | Porlock & District | 2023 |
Libby Lisgo | Labour Party | Priorswood | 2023 |
Brenda Weston | Labour Party | Priorswood | 2023 |
Lee Baker | Liberal Democrats | Priorswood | 2023 |
Christopher Morgan | Conservative and Unionist | Quantock Vale | 2023 |
Marcus Barr | Conservative and Unionist | Rockwell Green | 2023 |
Anthony Trollope-Bellew | Conservative and Unionist | South Quantock | 2023 |
Mike Rigby | Liberal Democrats | South Quantock | 2023 |
Sarah Wakefield | Liberal Democrats | Trull, Pitminster & Corfe | 2023 |
Dawn Johnson | Liberal Democrats | Trull, Pitminster & Corfe | 2023 |
Simon Coles | Liberal Democrats | Victoria | 2023 |
Richard Lees | Liberal Democrats | Victoria | 2023 |
Danny Wedderkopp | Liberal Democrats | Vivary | 2023 |
Derek Perry | Liberal Democrats | Vivary | 2023 |
Ian Aldridge | Independent / Other | Watchet & Williton | 2023 |
Hugh Davies | Independent / Other | Watchet & Williton | 2023 |
Loretta Whetlor | Independent / Other | Watchet & Williton | 2023 |
Janet Lloyd | Independent / Other | Wellington East | 2023 |
Keith Wheatley | Liberal Democrats | Wellington East | 2023 |
Mark Lithgow | Liberal Democrats | Wellington North | 2023 |
Andrew Govier | Labour Party | Wellington North | 2023 |
Vivienne Stock-Williams | Conservative and Unionist | Wellington South | 2023 |
Marcia Hill | Liberal Democrats | Wellsprings & Rowbarton | 2023 |
Sue Lees | Liberal Democrats | Wellsprings & Rowbarton | 2023 |
Ray Tully | Liberal Democrats | West Monkton & Cheddon Fitzpaine | 2023 |
Norman Cavill | Conservative and Unionist | West Monkton & Cheddon Fitzpaine | 2023 |
Andy Pritchard | Green Party | West Monkton & Cheddon Fitzpaine | 2023 |
Alan Wedderkopp | Liberal Democrats | Wilton & Sherford | 2023 |
David Mansell | Green Party | Wiveliscombe & District | 2023 |
Mark Blaker | Independent / Other | Wiveliscombe & District | 2023 |