Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Alison Barkshire | Green Party | Ammerdown | 2023 |
Sam Phripp | Liberal Democrats | Ashwick, Chilcompton and Stratton | 2023 |
Joshua Burr | Liberal Democrats | Ashwick, Chilcompton and Stratton | 2023 |
Shannon Brooke | Conservative and Unionist | Beckington and Selwood | 2023 |
Nigel Woollcombe-Adams | Conservative and Unionist | Butleigh and Baltonsborough | 2023 |
Tom Killen | Conservative and Unionist | Chewton Mendip and Ston Easton | 2023 |
Philip Ham | Conservative and Unionist | Coleford and Holcombe | 2023 |
Alan Townsend | Conservative and Unionist | Coleford and Holcombe | 2023 |
Francis Hayden | Green Party | Cranmore, Doulting and Nunney | 2023 |
Barry O\'Leary | Liberal Democrats | Creech | 2023 |
Nigel Hewitt-Cooper | Conservative and Unionist | Croscombe and Pilton | 2023 |
Eve Berry | Conservative and Unionist | Frome Berkley Down | 2023 |
Janine Nash | Liberal Democrats | Frome Berkley Down | 2023 |
Adam Boyden | Liberal Democrats | Frome College | 2023 |
Drew Gardner | Liberal Democrats | Frome College | 2023 |
Shane Collins | Green Party | Frome Keyford | 2023 |
Helen Kay | Green Party | Frome Keyford | 2023 |
Michael Dunk | Green Party | Frome Market | 2023 |
John Clarke | Green Party | Frome Market | 2023 |
Helen Sprawson-White | Independent / Other | Frome Oakfield | 2023 |
Damon Hooton | Liberal Democrats | Frome Park | 2023 |
Richard Pinnock | Liberal Democrats | Frome Park | 2023 |
Steve Henderson | Independent / Other | Glastonbury St Benedict's | 2023 |
Nick Cottle | Liberal Democrats | Glastonbury St Edmund's | 2023 |
Jon Cousins | Green Party | Glastonbury St John's | 2023 |
Lindsay MacDougall | Green Party | Glastonbury St Mary's | 2023 |
Matt Martin | Liberal Democrats | Moor | 2023 |
Michael Gay | Green Party | Postlebury | 2023 |
Barbi Lund | Green Party | Rode and Norton St Philip | 2023 |
Ros Wyke | Liberal Democrats | Rodney and Westbury | 2023 |
Bente Height | Independent / Other | Shepton East | 2023 |
Garfield Kennedy | Liberal Democrats | Shepton East | 2023 |
Edric Hobbs | Independent / Other | Shepton West | 2023 |
Chris Inchley | Independent / Other | Shepton West | 2023 |
Mike Pullin | Conservative and Unionist | St Cuthbert Out North | 2023 |
Peter Goater | Liberal Democrats | Street North | 2023 |
Heather Shearer | Liberal Democrats | Street North | 2023 |
Liz Leyshon | Liberal Democrats | Street South | 2023 |
Simon Carswell | Liberal Democrats | Street South | 2023 |
Terry Napper | Conservative and Unionist | Street West | 2023 |
John Greenhalgh | Conservative and Unionist | The Pennards and Ditcheat | 2023 |
Lois Rogers | Liberal Democrats | Wells Central | 2023 |
Rob Ayres | Liberal Democrats | Wells St Cuthbert's | 2023 |
Laura Waters | Liberal Democrats | Wells St Cuthbert's | 2023 |
Caroline McKinnell | Liberal Democrats | Wells St Thomas' | 2023 |
Tom Ronan | Liberal Democrats | Wells St Thomas' | 2023 |
Lucie Taylor-Hood | Liberal Democrats | Wookey and St Cuthbert Out West | 2023 |