Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Marjorie Brabazon | Labour Party | Avenue | 2018 |
Andrew Dorton | Labour Party | Avenue | 2018 |
John Robinson | Liberal Democrats | Avenue | 2018 |
David McCobb | Liberal Democrats | Beverley | 2018 |
Karen Mathieson | Liberal Democrats | Beverley | 2018 |
Maria Coward | Liberal Democrats | Boothferry | 2018 |
Haroldo Herrera-Richmond MA | Labour Party | Boothferry | 2018 |
Ruth Payne LLB | Liberal Democrats | Boothferry | 2018 |
Peter Clark JP, BA | Labour Party | Bransholme East | 2018 |
Anita Harrison | Labour Party | Bransholme East | 2018 |
Phil Webster | Labour Party | Bransholme West | 2018 |
Helene O'Mullane | Labour Party | Bransholme West | 2018 |
John Abbott BA | Conservative and Unionist | Bricknell | 2018 |
John Fareham BA , MA | Conservative and Unionist | Bricknell | 2018 |
Leanne Fudge | Labour Party | Derringham | 2018 |
Cheryl Payne | Liberal Democrats | Derringham | 2018 |
Ryan Langley | Liberal Democrats | Derringham | 2018 |
Adam Williams BA | Liberal Democrats | Drypool | 2018 |
Linda Chambers | Liberal Democrats | Drypool | 2018 |
Diana Hatcher BA | Liberal Democrats | Drypool | 2018 |
Jackie Dad BA | Liberal Democrats | Holderness | 2018 |
Christopher Sumpton BA | Labour Party | Holderness | 2018 |
Linda Tock | Liberal Democrats | Holderness | 2018 |
Mike Thompson | Labour Party | Ings | 2018 |
Denise Thompson | Labour Party | Ings | 2018 |
Alan Gardiner | Labour Party | Ings | 2018 |
Danny Brown | Labour Party | King's Park | 2018 |
Charles Quinn MA | Liberal Democrats | King's Park | 2018 |
Carol Clarkson | Labour Party | Longhill | 2018 |
John Hewitt | Labour Party | Longhill | 2018 |
John Black | Labour Party | Longhill | 2018 |
Sharon Belcher | Labour Party | Marfleet | 2018 |
Sean Chaytor | Labour Party | Marfleet | 2018 |
Rosemary Pantelakis | Labour Party | Marfleet | 2018 |
Colin Inglis BA | Labour Party | Myton | 2018 |
Martin Mancey | Labour Party | Myton | 2018 |
Rilba Jones RGN, RM, RHV | Labour Party | Myton | 2018 |
Lynn Petrini | Labour Party | Newington | 2018 |
Alan Clark | Labour Party | Newington | 2018 |
Helena Spencer | Labour Party | Newington | 2018 |
Gwen Lunn | Labour Party | Newland | 2018 |
Michael Ross | Liberal Democrats | Newland | 2018 |
Terry Geraghty | Labour Party | Orchard Park and Greenwood | 2018 |
Steven Bayes R.G.N | Labour Party | Orchard Park and Greenwood | 2018 |
Julia Conner | Labour Party | Orchard Park and Greenwood | 2018 |
Claire Thomas | Liberal Democrats | Pickering | 2018 |
Abigail Bell | Liberal Democrats | Pickering | 2018 |
Peter Allen | Labour Party | Pickering | 2018 |
Hester Bridges | Labour Party | Southcoates East | 2018 |
Richard Barrett | Independent / Other | Southcoates East | 2018 |
Stephen Brady | Labour Party | Southcoates West | 2018 |
Mary Glew MA, BA, DipSW | Labour Party | Southcoates West | 2018 |
Daren Hale | Labour Party | St. Andrews | 2018 |
Nadine Fudge | Labour Party | St. Andrews | 2018 |
Ken Turner | Labour Party | Sutton | 2018 |
David Craker | Labour Party | Sutton | 2018 |
Terry Keal | Liberal Democrats | Sutton | 2018 |
Steve Wilson | Labour Party | University | 2018 |
Joyce Korczak Fields D. Phil, F.Coll.P., F.P.C., B.Sc | Labour Party | University | 2018 |