Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Kate Tuck | Conservative and Unionist | Basing & Upton Grey | 2026 |
Onnalee Cubitt | Conservative and Unionist | Basing & Upton Grey | 2023 |
Sven Godesen | Conservative and Unionist | Basing & Upton Grey | 2024 |
Tony Durrant | Basingstoke & Deane Independents | Bramley | 2026 |
Chris Tomblin | Basingstoke & Deane Independents | Bramley | 2023 |
Nicholas Robinson | Conservative and Unionist | Bramley | 2024 |
Andrea Bowes | Liberal Democrats | Brighton Hill | 2026 |
Andrew McCormick | Labour Party | Brighton Hill | 2023 |
Andy Konieczko | Liberal Democrats | Brighton Hill | 2024 |
Michael Howard-Sorrell | Labour Party | Brookvale & Kings Furlong | 2026 |
Sam Jeans | Conservative and Unionist | Brookvale & Kings Furlong | 2023 |
Arun Mummalaneni | Conservative and Unionist | Brookvale & Kings Furlong | 2024 |
Jenny Vaux | Conservative and Unionist | Chineham | 2023 |
Paul Miller | Conservative and Unionist | Chineham | 2024 |
Jenny Vaux | Conservative and Unionist | Chineham | 2026 |
John McKay | Liberal Democrats | Eastrop & Grove | 2026 |
Gavin James | Liberal Democrats | Eastrop & Grove | 2023 |
Ronald Hussey | Liberal Democrats | Eastrop & Grove | 2024 |
Samuel Carr | Conservative and Unionist | Evingar | 2026 |
John Izett | Conservative and Unionist | Evingar | 2023 |
Graham Falconer | Conservative and Unionist | Evingar | 2024 |
Samir Kotecha | Conservative and Unionist | Hatch Warren & Beggarwood | 2026 |
Dan Putty | Conservative and Unionist | Hatch Warren & Beggarwood | 2023 |
Rebecca Bean | Conservative and Unionist | Hatch Warren & Beggarwood | 2024 |
Hayley Eachus | Conservative and Unionist | Kempshott & Buckskin | 2026 |
Aji Peter | Conservative and Unionist | Kempshott & Buckskin | 2023 |
Richard Court | Conservative and Unionist | Kempshott & Buckskin | 2024 |
Paul Basham | Basingstoke & Deane Independents | Norden | 2026 |
Paul Harvey | Basingstoke & Deane Independents | Norden | 2023 |
Laura James | Basingstoke & Deane Independents | Norden | 2024 |
Paul Gaskell | Conservative and Unionist | Oakley & The Candovers | 2026 |
Hannah Golding | Conservative and Unionist | Oakley & The Candovers | 2023 |
Diane Taylor | Conservative and Unionist | Oakley & The Candovers | 2024 |
Marc Connor | Labour Party | Popley | 2026 |
Jacky Tustain | Labour Party | Popley | 2023 |
Sajish Tom | Labour Party | Popley | 2024 |
David McIntyre | Conservative and Unionist | Sherborne St John & Rooksdown | 2026 |
Jay Ganesh | Conservative and Unionist | Sherborne St John & Rooksdown | 2023 |
Simon Minas-Bound | Conservative and Unionist | Sherborne St John & Rooksdown | 2024 |
Tony Jones | Labour Party | South Ham | 2026 |
Gary Watts | Labour Party | South Ham | 2023 |
Stephanie Grant | Labour Party | South Ham | 2024 |
Jo Slimin | Liberal Democrats | Tadley & Pamber | 2026 |
Kerri Carruthers | Conservative and Unionist | Tadley & Pamber | 2023 |
David Leeks | Conservative and Unionist | Tadley & Pamber | 2024 |
Kerry Morrow | Liberal Democrats | Tadley North, Kingsclere & Baughurst | 2026 |
Stuart Frost | Conservative and Unionist | Tadley North, Kingsclere & Baughurst | 2023 |
Ken Rhatigan | Conservative and Unionist | Tadley North, Kingsclere & Baughurst | 2024 |
Chloe Ashfield | Basingstoke & Deane Independents | Whitchurch, Overton & Laverstoke | 2026 |
Stephen Williams | Basingstoke & Deane Independents | Whitchurch, Overton & Laverstoke | 2023 |
Colin Phillimore | Basingstoke & Deane Independents | Whitchurch, Overton & Laverstoke | 2024 |
Alex Lee | Labour Party | Winklebury & Manydown | 2026 |
Angie Freeman | Labour Party | Winklebury & Manydown | 2023 |
Abigail Compton-Burnett | Conservative and Unionist | Winklebury & Manydown | 2024 |